JAK WYBRAĆ KÓŁKA DO MEBLI, KOŁA DO FOTELA ?

Kółka jezdne są stosowane w celu zwiększenia mobilności mebli. Umożliwiają przesuwanie mebli bez konieczności ich dźwigania czy demontażu. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie koła do fotela.

Kółka jezdne to praktyczny gadżet, który sprawia, że meble stają się bardziej funkcjonalne. Przymocowanie rolek do mebli pozwala na ich przemieszczanie bez większego wysiłku. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać kółka meblowe, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

W sklepach dostępna jest bogata oferta kółek do mebli. Różnią się one przede wszystkim budową i sposobem montażu. Najbardziej popularne rodzaje kółek do mebli to:

Kółka do mebli – rodzaje
  • Koła na płytkę – charakteryzują się duża stabilnością i łatwym sposobem montażu. Są wyposażone w płytkę montażową, za pomocą której przymocowuje się je do mebli przy użyciu śrub lub wkrętów. Kółka na płytce dobrze nadają się do mebli o dużych gabarytach.
  • Kółka meblowe z trzpieniem wciskanym – to rozwiązanie często stosowane w przypadku krzeseł biurowych i szafek RTV. Takie kółka są wyposażone w metalowy trzpień z kryzą, która odpowiada za utrzymanie kółka na swoim miejscu. Wytrzymała konstrukcja umożliwia swobodne manewrowanie meblami.
  • Kółka do mebli z trzpieniem wkręcanym – zamiast trzpienia wciskanego są wyposażone w tzw. trzpień gwintowany.
Zwróć uwagę na materiał wykonania i twardość kółek

Koła do fotela, do mebli mogą być wykonane z różnych materiałów. Do zastosowań domowych najlepiej wybrać koła gumowe lub plastikowe. Materiały te są wystarczająco miękkie, dzięki czemu nie powodują zarysowań na powierzchni podłogi. Najczęściej zaleca się wybór kółek gumowych, które zapewniają lepszą przyczepność do podłoża niż kółka plastikowe. Oprócz tego są bardzo wytrzymałe i charakteryzują się dużą elastycznością.

Gdzie kupić wysokiej jakości kółka do mebli?

Jeżeli szukasz kółek do mebli wysokiej jakości, warto odwiedzić sklep online. Znajdziesz tam najlepsze produkty w atrakcyjnych cenach. Sprzedawcy internetowi oferują m.in. kółka do mebli, koła do palet, a nawet koła do hulajnogi. W sklepach internetowych często możesz liczyć na atrakcyjne promocje. Zanim zdecydujesz się na zakupy w danym sklepie, zwróć uwagę na takie aspekty jak szybka dostawa towaru i miła, kompetentna obsługa.

Kółka do mebli to bardzo praktyczne akcesoria, które przydadzą się w każdym domu. Zanim kupisz wybrany produkt, zwróć uwagę na jego rodzaj i zastosowanie. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości towaru, zamów kółka meblowe w sklepie internetowym, który oferuje usługi na najwyższym poziomie. Znajdziesz tam duży wybór produktów w świetnych cenach.

koła do fotela
zdjęcie z artykułu portal jaw.pl

Jak wybrać kółka do mebli? | Jaworzno – Portal Społecznościowy – jaw.pl | Jaworzno